Maszyny i urządzenia dla przemysłu

spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego oraz chemicznego

Top Grason

Mieszadła

Na potrzeby rynku Firma Grason zdecydowała powiększyć swoja ofertę o usługę wykonywania i montażu mieszadeł do zbiorników istniejących. Mieszadła wykonywanie są na indywidualne potrzeby i zamówienia klienta. Moc, przełożenie przekładni i typ mieszadła dobieramy do parametrów produktu tj. lepkości, gęstości, temperatury, ciśnienia, rodzaju i intensywności mieszania.

Mieszadła dostępne w aplikacjach mieszalników GraSon oraz wykonywane na potrzeby istniejących zbiorników:
Mieszadła wolnoobrotowe:

mieszadla-wolnobrotoweMieszadła ramowe i kotwicowe     

Szerokie zastosowanie w tych mieszadeł i ich modyfikacje pozwalają intensywnie mieszać bez zbędnego napowietrzenia większość produktów w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym oraz chemicznym.

Mieszadła skrobakowe

Wykorzystywane wszędzie gdzie zachodzi potrzeba ciągłego mieszania w celu uniknięcie przyklejenia oraz przypalenia produktu w mieszalnikach z wykorzystaniem płaszcza grzewczego. Skrobaki wykonane są przeważnie z materiałów miękkich np. PTFE (teflon), niepowodującego podczas pracy uszkodzeń płaszcza wewnętrznego. Istnieje możliwość zastosowanie innych materiałów atestowanych z dopuszczeniem do przemysłu spożywczego, farmaceutycznego czy kosmetycznego

Zastosowanie: procesy wykonywane na gorąco, maści, kremy, żele, pasty, keczupy, majonezy.

 

 

Mieszadła szybkoobrotowe:

mieszadla-szybkoobrotoweMieszadła śmigłowe i tarczowe

Tam gdzie potrzebne jest szybkie i intensywne mieszanie z możliwością wytworzenia leja zasysającego i rozdrobnienia cząsteczek stałych idealnie zda egzamin mieszadło śmigłowe lub tarczowe. Dostosowujemy mieszadła szybkoobrotowe również do zbiorników podciśnieniowych i ciśnieniowych

Zastosowanie: zawiesiny, roztworzenie proszków, mieszanie płynów.

Mieszadła homogenizujące

Bardzo efektywne i wydajne mieszadła do produktów gęstych,mające szerokie zastosowanie między innymi w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym jaki i spożywczym i przemyśle chemicznym. Mieszadło jest montowane w dnie zbiornika i pracuje również jako pompa do rozładunku produktu. Wysoka homogenność mieszadła pozwala roztwarzać proszki i substancje stałe. Mieszadła homogenizujące pracują głównie w mieszalnikach próżniowych, by uniknąć napowietrzenia produktu.

Zastosowanie: maści, kremy, żele, odżywki, pasty, keczupy, smary.

 

 

Systemy mieszania by – pass:

systemy-mieszaniaBardzo efektywne mieszanie produktu z wykorzystaniem pomp w obiegu zamkniętym. Pompy stosowane w naszych aplikacjach mogą być wirowe, krzywkowe, homogenizujące.

Podstawową zaletą jest nienapowietrzanie i szybki efekt mieszania. Produkt jest transportowane poprzez pompy i wtłaczana przez króćce w płaszczu zbiornika bezpośrednio pod lustro. Przepływ możemy regulować za pomocą obrotów pompy. Dodatkową zaletą jest możliwość dozowania półproduktów (proszki, zapachy, kolory, zagęszczacze, stabilizator itp.) bezpośrednio w obieg by-pass.

Zastosowanie: szampony, żele, balsamy, odżywki, emulsje, mydło.